Akcesoria religijne

Cudowny medalik

Medalik z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia szturmem opanował świat katolicki i do dzisiaj jest jednym z ważniejszych symboli zawierzenia życia Najświętszej Maryi Pannie i Panu Bogu. Wiara w jego święte działania i cudowną moc to gwarancja łączności z Bogiem i pokładania w Nim swojej ufności.

Cudowne objawienia


Historia Medalika Niepokalanego Poczęcia rozpoczyna się we Francji w 1830 roku, kiedy siostrze, wówczas nowicjuszce, Katarzynie Laboure w kaplicy Sióstr Miłosierdzia objawia się Matka Boża. Jednym z zadań, jakie powierza siostrze zakonnej jest wybicie świętego medalika, który ma stać się narzędziem szczególnego działania Mocy Bożej.
Medaliki srebrne z Matką Bożą Niepokalanego Poczęcia
Na awersie medalika znalazły się wizerunek Najświętszej Maryi Panny depczącej węza oraz napis krótkiej modlitwy: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Na rewersie znajduje się Najświętsze Serce Jezusa w koronie cierniowej, Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem, inicjał Maryi w postaci wielkiej litery M oraz dwanaście gwiazd dookoła. Medaliki srebrne i złote z takim wizerunkiem są źródłem wielu cudów, niezwykłych uzdrowień i bogatych łask. Noszącemu taki medalik mają zapewnić szczególną opiekę, obfitość Bożych łask i błogosławieństwa , a także cudownej opiekę Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia. To dar i wspaniały podarunek od Matki Bożej dla każdego człowieka.