Akcesoria liturgiczne

Księga nad księgami

Chwila zadumy i refleksji jest zalecana każdego dnia. Każdy robi to na swój własny sposób. Pomocne mogą w tym być Biblia oraz różaniec.

Biblia Jerozolimska

Słowo Boże to najważniejsze źródło naszego kontaktu z Bogiem. Codzienny nawyk czytania Pisma Świętego jest polecany każdemu, kto swoją wiarę traktuje poważnie i z rozmysłem. Ale Pismo Święte czytają również ludzie, którzy borykają się ze swoją wiarą. Szukają tam wskazówek i drogowskazów. Nie na próżno Biblia została nazwaną księgą nad księgami, przecież ma wyjątkowe znaczenie również dla ludzi innych wyznań. Biblia Jerozolimska jest jednym z najpopularniejszych przekładów z języków oryginalnych. Pracowali nad nią francuscy bibliści, a ich praca została wykorzystana do innych przekładów na nowożytne języki. Posiadanie jej to prawdziwy obowiązek każdego z nas. Stąd przecież wywodzi się nasza dzisiejsza kultura.

Różaniec na wyjątkową okazję

Oprócz Pisma Świętego niezwykłym atrybutem każdego katolika jest różaniec. Ten niezwykły przedmiot ma nadzwyczajną moc dla każdego modlącego się na jego paciorkach. Sklepy z dewocjonaliami oferują bardzo szeroki wybór. Dostaniemy proste, drewniane różańce, których możemy używać codziennie i nosić ze sobą w kieszeni, ale również różańce wyjątkowe z półszlachetnych kamieni, muszli, kamyków, które czasem są zbyt ciężkie, by nosić je przy sobie. Możemy zakupić jedną dziesiątkę w postaci bransoletki lub różaniec z Matką Boską Fatimską lub z Lourdes. Do wyjątkowego różańca możemy zakupić oryginalne pudełko do przechowywania, np. z grawerem. Uzupełnijmy różaniec właśnie o zakup Biblii Jerozolimskiej, ponieważ te dwie rzeczy istnieć bez siebie nie mogą.