Akcesoria religijne

Nietypowa ozdoba do twojego ogrodu

Planując wystrój domu albo mieszkania zwracamy szczególną uwagę na dodatki. To właśnie one tworzą ten cudowny klimat, który sprawia, że chcemy tu wracać. Nie inaczej jest w przypadku otoczenia naszego domu. Dbamy o to, by było ono estetyczne, zachwycało swoją wyjątkowością. Nuda jest niefajna, toteż tandetne, powtarzające się, na co drugiej posesji elementy są nie do przyjęcia.

Może tematyka sakralna?

Osobom  mocno utożsamiającym się z kulturą chrześcijańską polecamy przyjrzeć się ofercie posągów i figur przedstawiających sceny z życia świętych. Wyobraź sobie, że na Twoim trawniku, tuż obok oczka wodnego z leniwie bulgocącą wodą staje figura Jezusa zmartwychwstałego. Ten niecodzienny widok z pewnością przyciągnie spojrzenia. Ustawiając na swej posesji tak wyrafinowaną ozdobę, dajesz sobie niemal stuprocentową pewność, że sąsiad takiej nie ma. Pomyśl o tych wszystkich krasnalach, prefabrykowanych fontannach i postumentach z betonu. Czy coś może się równać z figurą Jezusa? Na to pytanie nie trzeba odpowiadać.

Bądź pierwszy.

Wydawać by się mogło, że posągi o charakterze sakralnym zarezerwowane są dla miejsc o takim właśnie przeznaczeniu. Nic bardziej mylnego. Stąd też niewielka (na szczęście rosnąca) popularność przyozdabiania figurami prywatnych domów. Zabawny jest fakt, iż najczęściej, kiedy na jednej z posesji pojawia się niecodzienne rozwiązanie, zazwyczaj sąsiedzi kopiują to później u siebie. Bądź zatem pierwszą osobą na swojej ulicy, która nieco wyjdzie przed szereg i obserwuj potem z satysfakcją, pojawianie się kolejnych figur u innych.