Akcesoria religijne

Różaniec na palec

Bycie człowiekiem wierzącym w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Świat się powiększył, ludzie z uwagi na to, że coraz łatwiej jest zapewnić sobie warunki pozwalające na przetrwanie uciekają w konsumpcję i materializm. Bycie chrześcijaninem wymaga odcięcia się od nurtu chwilowych przyjemności na rzecz zbawienia po śmierci. Bycie swojego rodzaju ascetą w takich warunkach jest bardzo trudne i trzeba się dobrze zastanowić co zrobić aby temu wyzwaniu podołać.

Arsenał ascety – Biblia i różaniec na palec

Najważniejszą bronią w walce z pokusami dla każdego chrześcijanina jest Słowo Boże. Biblie według wielu przedstawicieli Kościoła najlepiej czytać dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Oczywiście nie jest to wymagane. Czytanie Pisma Świętego nakłania do refleksji i pokazuje intencje z jaką powinno się kolejny dzień spędzić. https://www.meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/rozaniec-10-obraczka.html

W ciągu dnia jednak łatwo zapomnieć o czytanym rano słowie, a noszenie ze sobą Biblii może być uciążliwe. Dlatego z pomocą przychodzą różnego rodzaju modlitwy, które można odmawiać w każdym miejscu.

Oczywiście nie każdy zna modlitwy na pamięć a w przypadku tych dłuższych można łatwo się podczas odmawiania pogubić. Z pomocą przychodzą wtedy różnego rodzaju różańce na przykład na rękę czy palec. Można też nosić ze sobą obrazek z ulubioną modlitwą.

Aby oprzeć się pokusie trzeba być całym umysłem świadomym tego dlaczego podjęliśmy decyzję aby jej się opierać.