Obrazy

Święte obrazy i figury

Każdy Święty czy błogosławiony jest czczony z innego powodu i każdy ma swój obszar, w zakresie którego wierni mogą zwracać się do niego lub do niej o pomoc. Taka modlitwa przynosi ukojenie, a czasem również realną pomoc w potrzebie.

Do świętych w potrzebie

Są święci patroni kierowców, to święty Krzysztof, są święci patroni właściwie każdego zawodu i stanu, dzieci, żon, mężów, ojców… Święty Antoni znany jest z tego, że pomaga odnaleźć rzeczy zagubione, z kolei do Świętej Rity ludzie zwracają się w sprawach beznadziejnych, kiedy nie widać już szansy na ich rozwiązanie po ludzku i potrzebna jest boska nadprzyrodzona interwencja. Za to Święta Rodzina jest wzorem chrześcijańskiego życia.

Obraz Świętej Rodziny

Święta Rodzina jako wzór rodziny stawiani są do naśladowania dla wszystkich małżonków. Na początku małżeństwo może wydawać się proste jednak kiedy pojawiają się dzieci i pierwsze problemy, pojawiają się też trudności, które trzeba przezwyciężyć, dlatego właśnie święta rodzina wstawiona jest za wzór miłości i wyrozumiałości. Taki obraz przedstawiający wizerunek Świętej Rodziny powieszony w sypialni albo w salonie może przypominać rodzinie, że jest o co walczyć bo rodzina to prawdziwa świętość. Warto zatem zatroszczyć się o dewocjonalia i święte obrazki w swoim domu, ponieważ ich obecność może sprawić, że człowiek będzie chciał realnie przyczynić się do zmiany swojego życia na lepsze. https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/sw-rodzina.html